راهنمای نگارش

راهنمای نگارش مقاله در فصلنامه­ علمی- پژوهشی بهبود مدیریت

لطفاً مقاله علمی- پژوهشی خود را از طریق تارنمای فصلنامه به نشانی: www.Behboodmodiriat.ir ارسال فرمایید. قبل از ثبت نام، گزینه راهنمای نویسندگان را انتخاب و مطالب آن را به دقت مطالعه نمایید.

مقاله‌های ارسالی باید مطابق نکات راهنمای حاضر تدوین شوند. عدم رعایت این راهنما منجر به عدم بررسی مقاله می‌گردد.

1-            حجم مقاله باید بین 7000 الی 9000 کلمه باشد.

2-            چکیده مقاله باید به دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین شود و حجم آن بین 150 الی 250 کلمه باشد. در چکیده باید پس از یک مقدمه بسیار کوتاه، سه مطلب مهم ذکر شود: «مسئله و اهداف تحقیق » ، «روش تحقیق» ، «نتایج و یافته‌ها».

3-            کلید واژه های مقاله باید بین 4 الی 6 مورد باشد.

4-            نام و نام خانوادگی نویسندگان به همراه رتبه علمی در صفحه اول به صورت مجزا درج شود. مشخصات نویسندگان به زبان انگلیسی در صفحه مرتبط ذکر شود.

5-            ساختار مقالات این نشریه مشابه مقالات متداول مدیریتی بوده و شامل پنج بخش (مقدمه؛ مبانی نظری و پیشینه پژوهش؛ روش‌شناسی؛ یافته‌ها؛ بحث و نتیجه‌گیری) می‌باشد. تاکید می‌شود فصلنامه بر توضیح مکفی و دقیق مسأله تحقیق تأکید و توجه فروانی دارد. لذا مقالاتی که نتوانند یک مسأله پژوهشی مفید را به صورت مستدل طرح کنند یا نتوانند بحث و نتیجه‌گیری مفیدی داشته باشند در اولویت پذیرش نخواهند بود.

6-            نحوه منبع نویسی: باتوجه به بند 7-1-13 آیین نامه نشریات علمی (ابلاغی وزیر علوم) از بهار 1398 به بعد شیوه ارجاع دهی مقالات فصلنامه بهبود مدیریت تغییر کرده و براساس «استناد درون متنی» خواهد بود (نام مولف، سال انتشار، شماره ص).

7-            شکل ها، نمودارها، جداول و روابط ریاضی باید به صورت تایپ شده (غیر اسکن و غیر عکس) بوده و به طور جداگانه و به ترتیب از ابتدا تا انتها شماره­ گذاری شده و عنوان داشته باشند.کلیه عبارات، اصطلاحات، اعداد و ارقام اشکال و جداول باید به فارسی باشند. همچنین شکل هایی که از چند جزء مجزا تشکیل شده ­اند، حتماً باید با همدیگر Group شوند.

8-            از ذکر واژگان غیر فارسی که معادل فارسی دارند، خودداری شود. همچنین عبارت انگلیسی واژه های مهم به صورت زیرنویس ذکر گردد.

9-            فایل ارسالی باید در قالب فایل الگو (template) صورت گیرد. لینک دانلود آن در انتهای این صفحه موجود است.

 

 جهت دریافت الگوی مقالات جدید (template) به این لینک مراجعه گردد.