راهنمای نویسندگان

راهنمای نگارش مقاله در فصلنامه­ علمی- پژوهشی بهبود مدیریت

لطفاً مقاله علمی- پژوهشی خود را از طریق تارنمای فصلنامه به نشانی: www.Behboodmodiriat.ir ارسال فرمایید. قبل از ثبت نام، گزینه راهنمای نویسندگان را انتخاب و مطالب آن را به دقت مطالعه نمایید.

مقاله‌های ارسالی باید مطابق نکات راهنمای حاضر تدوین شوند. عدم رعایت این راهنما منجر به عدم بررسی مقاله می‌گردد.

 

1-            حجم مقاله باید بین 7000 الی 9000 کلمه باشد.

2-            چکیده مقاله باید به دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین شود و حجم آن بین 150 الی 250 کلمه باشد. در چکیده باید پس از یک مقدمه بسیار کوتاه، سه مطلب مهم ذکر شود: «مسئله و اهداف تحقیق » ، «روش تحقیق» ، «نتایج و یافته‌ها».

3-            کلید واژه های مقاله باید بین 4 الی 6 مورد باشد.

4-            نام و نام خانوادگی نویسندگان به همراه رتبه علمی در صفحه اول به صورت مجزا درج شود. مشخصات نویسندگان به زبان انگلیسی در صفحه مرتبط ذکر شود.

5-            ساختار مقالات این نشریه مشابه مقالات متداول مدیریتی بوده و شامل پنج بخش (مقدمه؛ مبانی نظری و پیشینه پژوهش؛ روش‌شناسی؛ یافته‌ها؛ بحث و نتیجه‌گیری) می‌باشد. تاکید می‌شود فصلنامه بر توضیح مکفی و دقیق مسأله تحقیق تأکید و توجه فروانی دارد. لذا مقالاتی که نتوانند یک مسأله پژوهشی مفید را به صورت مستدل طرح کنند یا نتوانند بحث و نتیجه‌گیری مفیدی داشته باشند در اولویت پذیرش نخواهند بود.

6-            نحوه منبع نویسی: باتوجه به بند 7-1-13 آیین نامه نشریات علمی (ابلاغی وزیر علوم) از بهار 1398 به بعد شیوه ارجاع دهی مقالات فصلنامه بهبود مدیریت تغییر کرده و براساس «استناد درون متنی» خواهد بود (نام مولف، سال انتشار، شماره ص).

7-            شکل ها، نمودارها، جداول و روابط ریاضی باید به صورت تایپ شده (غیر اسکن و غیر عکس) بوده و به طور جداگانه و به ترتیب از ابتدا تا انتها شماره­ گذاری شده و عنوان داشته باشند.کلیه عبارات، اصطلاحات، اعداد و ارقام اشکال و جداول باید به فارسی باشند. همچنین شکل هایی که از چند جزء مجزا تشکیل شده ­اند، حتماً باید با همدیگر Group شوند.

8-            از ذکر واژگان غیر فارسی که معادل فارسی دارند، خودداری شود. همچنین عبارت انگلیسی واژه های مهم به صورت زیرنویس ذکر گردد.

9-            فایل ارسالی باید در قالب فایل الگو (template) صورت گیرد. لینک دانلود آن در انتهای این صفحه موجود است.

 

 جهت دریافت الگوی مقالات جدید (template) به این لینک مراجعه گردد.

 

تاکید می شود قبل از ارسال مقالات حتما قسمت مربوط به « سیاستهای فصلنامه » را مطالعه نمایید تا از ارتباط موضوعی مقاله با فصلنامه مطمئن شوید.